Kontakt

Personal

Åsa Nacking

Konsthallschef
Chef och konstnärlig ledare för Lunds konsthall och Lunds konst

asa.nacking@lund.se

Madeleine Malmsten

Kommunikatör
Marknadsföring och press 

madeleine.malmsten@lund.se

Debora Voges

Kurator
Utställningar och chefsstöd

debora.voges@lund.se

Emil Nilsson

Kurator offentlig konst, (tjänstledig)
Offentlig konst och konstarkiv

emil.nilsson@lund.se

Simona Dumitriu

Projektledare offentlig konst

simona.dumitriu@lund.se

Paula Ludusan Gibe

Kurator förmedling
Visningar, workshops, Lunds konsthall Play

paula.ludusangibe@lund.se

Elin Aspeklev

Guide
Utställningar och offentlig konst

elin.aspeklev@lund.se

Olof Broström

Teknisk samordnare
Utställningar, arrangemang och konstsamlingen

olof.brostrom@lund.se

Alvida Andersson

Lokalvårdare / Värd

alvida.andersson@lund.se